Mikro- és kisvállalkozások támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban, illetve a Szabad Vállalkozási Zónákban

GINOP Plusz-1.2.4-24

1. Pályázati cél:

felhívás célja a négy leghátrányosabb helyzetű régióban, és/vagy a Szabad Vállalkozási Zónák (SZVZ) településein működő mikro- és kisvállalkozások kisebb léptékű projektjeinek támogatása. A cél ezen vállalkozói kör gazdaságban betöltött szerepének, piaci pozíciójának erősítése, ezáltal a területi különbségek csökkentése, a térségi felzárkóztatás és a helyi gazdaság megerősítése. A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) egyik fő célkitűzése a hazai kis- és középvállalkozások növekedésének és versenyképességének előmozdítása. A vállalkozások hozzáadott értékének, bevételének és méretének növekedése a gazdasági növekedés alapja.

Benyújtási időszak és pályázati keret

A Felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 50 milliárd Ft.

A támogatott támogatási kérelmek várható száma: 1700 – 3300 db

2. Támogatható tevékenységek

Kötelezően megvalósítandó, önállóan nem támogatható tevékenységek:

a) Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása

Főbb feltételek:

  • a költségtételnek el kell érnie minimum a projekt 35%-át
  • minimum nettó 500.000 Ft értékű eszközök beszerzése támogatott, nettó 500.000 Ft érték alatti eszköz csak akkor támogatható, ha az a beszerzendő eszköz tartozéka
  • egyedi tervezésű és gyártású célgép beszerzése nem támogatható.

Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek:

a) A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő ingatlan beruházás (korszerűsítés, bővítés)

b) Információs technológia-fejlesztés – beleértve az üzleti felhőszolgáltatások igénybevételét (egyenként minimum nettó 200.000 Ft értékű új hardvereszköz)

Az eredményes pályázás (pontozás) miatt mindenképp javasolt, hogy a projekt költségvetése tartalmazzon szoftveralapú vagy felhő alapú üzleti megoldást, több mint két funkcionális területre vonatkozóan.

3. Megvalósítási és fenntartási idő

​A projekt fizikai befejezésére a projekt megkezdését, vagy amennyiben a projekt a Támogatói Okirat hatályba lépéséig nem kezdődött meg, a Támogatói Okirat hatályba lépését követően legfeljebb 18 hónap áll rendelkezésre. A támogatást igénylő fenntartási jelentéstételi kötelezettsége a projekt fizikai befejezésétől indul meg és a projektmegvalósítás befejezésétől számított három évig tart.

4. Támogatást igénylők köre

Jelen Felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be azon mikro és kisvállalkozások:

I. amelyek rendelkeznek legalább 1 lezárt (beszámoló/SZJA bevallás), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem, viszont a jogelőd működési tartama beleszámít),

II. amelynek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évben legalább 1 fő volt,

III. amelyek Magyarország területén székhellyel rendelkező egyszeres könyvvitelt vezető gazdálkodók, egyéni vállalkozók, vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, egyéni cégek,

IV. amelyek nem tartoznak a KATA hatálya alá,

V. amelyek a 4 leghátrányosabb régió (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország) és/vagy a Szabad Vállalkozási Zónák (SZVZ) településein valósítják meg fejlesztéseiket. A megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtását megelőző 180 napnál korábban kell a támogatást igénylő székhelyeként, telephelyeként vagy fióktelepeként bejegyzésre kerülnie.

5. A támogatás mértéke, összege

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 5 000 000 Ft, maximum 30 000 000 Ft. A támogatási intenzitás 50%.

Jelen Felhívásra benyújtott projektnek az összköltsége nem haladhatja meg a Pályázónak a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételének felét, vagy egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevétel felét.

Az igényelhető támogatási előleg mértéke legfeljebb a megítélt támogatás 25%-a.

A támogatási kérelmet 2025.01.14. 9:00 órától lehet benyújtani.

A nagy érdeklődés miatt javasoljuk a pályázat benyújtását a releváns kezdőnapon!

A pontozási feltételek alapos áttekintése és vállalások tétele kiemelten fontos!!!

Amennyiben bármilyen kérdésük merül fel, vagy ötlettel és elképzeléssel rendelkeznek a fenti pályázati kiírások kapcsán, keressék bizalommal kollégánkat!

Fülöp Zoltán
telefon: 06 (20) 511 31 01
e-mail: fulop.zoltan@palyazatakademia.hu
www.palyazatakademia.hu